HTML structure doesn't match the regular expression. Ave Polonia - Touroperator
r;
  Wed 2020-02-19
  -
  -
 Proponowane szlaki
  Dziedzictwo kulturowe
  Szlaki weekendowe
  Pielgrzymki
  SPA i wellness
  Turystyka aktywna
  Szlak żydowski
  Zamki i pałace
  Shopping
  Kuchnia polska
  PL i inne kraje
  Turystyka biznesowa
  TOP 10
  Atrakcje w Polsce
  Zakwaterowanie
  Restauracje
  Ubezpieczenie
  Przewodnicy
  Transport
  Bilety

  Info o Polsce
  Kalendarz wydarzeń
  Mapa Polski
  Praca
   Newsletter


 
Untitled Document
Szlaki i akweny wodne

 Mazury
Polskie pojezierza położone są na terenach dawnych Prus Wschodnich. Przyciągają wielbicieli sportów wodnych oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie przebywanie na łonie natury. Rozległe lasy i łąki z niezliczonymi jeziorami, dworki szlacheckie oraz największe na świecie skupisko bocianów - to znaki rozpoznawcze Mazur, zwanych też Zielonymi Płucami Polski. Raj dla żeglarzy, także początkujących!


 Morze Bałtyckie
Letnie dni miło spędzić nad Bałtykiem. Międzyzdroje, Łeba czy kurorty na Półwyspie Helskim tętnią wówczas życiem. Nadmorskie miejscowości warto odwiedzić ze względu na ich urokliwe położenie i zdrowy klimat, a także ciekawe zabytki. Średnia temperatura wody wynosi 18 st.C.
 Dunajec
Rzeka w południowej Polsce, prawy dopływ Wisły. Dunajec ma duże znaczenie dla turystyki i rekreacji - spływ pienińskim przełomem Dunajca to atrakcja turystyczna na skalę europejską, występują dogodne warunki dla uprawiania kajakarstwa górskiego.
 Kanał Elblądzki
To jedyne dziś takie rozwiązanie hydrotechniczne na świecie. Jego oryginalność polega na tym, że statki pokonują prawie stumetrową różnicę poziomów na długości 9,6 km. Dzieje się tak dzięki systemowi dwóch śluz i pięciu pochylni. Statki pokonują pochylnie, jadąc na kolejowych platformach ciągniętych po szynach przez wyciągarki linowe napędzane wyłącznie siłą wody.

 Rzeka Krutynia
Najpopularniejszy szlak kajakowy na Mazurach, jeden z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce. Prowadzi przez kilkanaście jezior połączonych krótkimi rzekami (strugami), objętych wspólnym mianem rzeki Krutyni. Długość 91 km. Narwiański Park Narodowy
Wielkie rozlewisko Narwi, unikalne w skali Europy, które dzieli się na wiele koryt, porośnięte trzcinami. Pomiędzy korytami rzeki występuje wiele wysp. Obszar Doliny Górnej Narwi jest jedną z największych w Polsce ostoi ptactwa błotno-wodnego. 

 
 
   Strona główna    O nas    Info    Kontakt           
 Head office :  Branch office :  Branch office :
40-527 Katowice ul Gawronów 20
 tel. 0048 32 205 38 30; fax 0048 32 205 38 28

00-102 Warszawa ul. Marszalkowska 111a
incoming@ave-polonia.eu ; ave@ave-polonia.eu

31-462 Kraków ul. Pilotów 24
info@ave-polonia.eu ; groups@ave-polonia.eu