HTML structure doesn't match the regular expression. Ave Polonia - Touroperator
r;
  Fri 2020-01-17
  -
  -
 Proponowane szlaki
  Dziedzictwo kulturowe
  Szlaki weekendowe
  Pielgrzymki
  SPA i wellness
  Turystyka aktywna
  Szlak żydowski
  Zamki i pałace
  Shopping
  Kuchnia polska
  PL i inne kraje
  Turystyka biznesowa
  TOP 10
  Atrakcje w Polsce
  Zakwaterowanie
  Restauracje
  Ubezpieczenie
  Przewodnicy
  Transport
  Bilety

  Info o Polsce
  Kalendarz wydarzeń
  Mapa Polski
  Praca
   Newsletter


 
Untitled Document
Judaizm-przeszłość,teraźniejszość

1 dzień WARSZAWA
  Przylot do Warszawy, spotkanie z przedstawicielem biura AVE; powitalny obiad w lokalnej restauracji oferującej również żydowskie specjały, nocleg.
2 dzień WARSZAWA
  Śniadanie, zwiedzanie żydowskich miejsc pamięci w Warszawie: Pomnik Bohaterów Getta, Pomnik upamiętniający powstanie w getcie (19 kwietnia - 16 maja 1943), Żydowski Cmentarz na Powązkach, Żydowski Instytut Historyczny, w którym zgromadzono wiele cennych dokumentów. Popołudniu indywidualne zwiedzanie miasta; obiad; nocleg
3 dzień WARSZAWA - GORA KALWARIA - KAZIMIERZ DOLNY - LUBLIN
  Śniadanie, wyjazd z Warszawy, podróż wzdłuż Wisły do Góry Kalwarii, która była jednym z ważniejszych w Polsce centrów chasydyzmu. Kontynuacja podróży do Kazimierza Dolnego - piękne małe miasto, zamieszkałego aż do II Wojny Światowej w większości przez społeczność żydowską. Wizyta na lokalnym cmentarzu oraz w lapidarium gdzie zgromadzono cenne kamienie nagrobne. Przejazd do Lublina na obiad i nocleg.
4 dzień LUBLIN - LEZAJSK - LANCUT - KRAKOW
  Śniadanie, wizyta w neoklasycznej Synagodze, Uczelni Mędrców Lublina i na starym XVI wiecznym żydowskim cmentarzu z 200 nagrobkami. Następnie zwiedzanie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, gdzie życie straciło ok. 120 tyś żydów. Leżajsk - działał tu pierwszy w historii judaizmu cadyk Elimelech z Leżajska - zwiedzanie synagogi. Łańcut - zwiedzanie muzeum judaistycznego znajdującego się w synagodze oraz cmentarza żydowskiego z grobem Naphthali Zvi Horovitz - cadyka z pobliskich Ropczyc. Obiad, przejazd do Krakowa, nocleg.
5 dzień KRAKOW
  Śniadanie, wycieczka do dzielnicy Kazimierz zamieszkiwanej przez ludność żydowską od XV wieku. Zwiedzanie: Starej Bożnicy (obecnie muzeum judaistyki), Bożnicy Remuh (jedyna czynna obecnie ortodoksyjna bożnica w Kazimierzu) wraz z przyległym cmentarzem (groby krakowskich rabinów). Popołudniu zwiedzanie zabytków Krakowa: Rynek Główny, Sukiennice, Wzgórze Wawelskie; obiad w lokalnej restauracji serwującej żydowskie potrawy. Opcjonalnie: żydowsko-ukraińska muzyka na żywo; nocleg
6 dzień KRAKOW - AUSCHWITZ - LODZ
  Śniadanie, przejazd do Auschwitz - zwiedzanie byłego zespołu niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady (dziś Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście). Wizyta w Centrum Fundacji Auschwitz-Birkenau (projekcja filmu dokumentalnego o wyzwoleniu obozu w 1945 roku). Obiad; przejazd do Łodzi.
7 dzień LODZ - WARSZAWA
  Śniadanie, zwiedzanie Łodzi - centrum polskiego przemysłu włókienniczego. Było tutaj po Warszawie, największe skupisko ludności żydowskiej w Polsce, Żydzi stanowili tu 1/3 mieszkańców. Wybuch II wojny światowej przyniósł ze sobą tragedie dla 231 tys. osób wyznania mojżeszowego - większość z nich została przesiedlona do Litzmannstadt Getto, utworzonego przez hitlerowskich okupantów w lutym 1940 r. W wyniku polityki eksterminacyjnej 150 tys. Żydów łódzkich wraz z 20 tys. przywiezionych z Europy, zostało zamordowanych w obozach zagłady Chełmnie nad Nerem i Oświęcimiu. Przejazd do Warszawy; obiad, nocleg.
8 dzień WARSZAWA
  Śniadanie, transfer na lotnisko

Cena zawiera: Cena nie zawiera:

8 śniadań i obiadokolacji
Angielskojęzyczny przewodnik
Zakwaterowanie w hotelu ***
7 noclegów
Opłaty parkingowe
Asystent AVE
Przewodników lokalnych

wizy
bilety do odwiedzanych miejsc
napoje


 

 
 
   Strona główna    O nas    Info    Kontakt           
 Head office :  Branch office :  Branch office :
40-527 Katowice ul Gawronów 20
 tel. 0048 32 205 38 30; fax 0048 32 205 38 28

00-102 Warszawa ul. Marszalkowska 111a
incoming@ave-polonia.eu ; ave@ave-polonia.eu

31-462 Kraków ul. Pilotów 24
info@ave-polonia.eu ; groups@ave-polonia.eu