HTML structure doesn't match the regular expression. Ave Polonia - Touroperator
r;
  Wed 2020-02-19
  -
  -
 Proponowane szlaki
  Dziedzictwo kulturowe
  Szlaki weekendowe
  Pielgrzymki
  SPA i wellness
  Turystyka aktywna
  Szlak żydowski
  Zamki i pałace
  Shopping
  Kuchnia polska
  PL i inne kraje
  Turystyka biznesowa
  TOP 10
  Atrakcje w Polsce
  Zakwaterowanie
  Restauracje
  Ubezpieczenie
  Przewodnicy
  Transport
  Bilety

  Info o Polsce
  Kalendarz wydarzeń
  Mapa Polski
  Praca
   Newsletter


 
Untitled Document
Najpiękniejsze miasta

Zabytkowe i piękne miasta z bogatą historią, kulturą i licznymi legendami.


 Kraków jedno z najstarszych miast Polski o wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. W grodzie nad Wisłą, który przez pięć wieków był stolicą Polski, skupia się 1/4 zasobów muzealnych Polski. Wizyta w Krakowie to spotkanie z najświetniejszym okresem naszej historii. Stare Miasto wraz z Wawelem i Kazimierzem znalazło się na pierwszej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.


 Warszawa - od 1596 roku stolica Polski. Polityczne centrum kraju; siedziba parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. W centrum Starego Miasta usytuowana jest zamknięta zabudowa rynku z przepięknymi dekoracjami fasad z okresu renesansu i baroku. Rekonstruowany od 1971 r. wczesnobarokowy zamek królewski góruje nad Placem Zamkowym z postawioną w 1633 r. Kolumną Zygmunta.

 Zakopane to zimowa stolica Polski, popularne miejsce wypoczynkowe, ważna baza wypadowa w najwyższe Polskie góry - Tatry. Zimą, centrum narciarstwa, latem, miejsce uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, wspinaczki oraz innych sportów wyczynowych. W granicach administracyjnych miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego. To również ostoja góralskiego folkloru oraz perła drewnianej architektury.

 Gdańsk - ważny port nad Morzem Bałtyckim, krajowe centrum obróbki i sprzedaży bursztynu, miasto o bogatej historii i ciekawych zabytkach zgrupowanych głównie w obrębie Starego Miasta. Miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej, znacznie zniszczony (w 80%), przez wojska sowieckie. Ośrodek ruchu strajkowego, miejsce działalności laureata pokojowej nagrody Nobla - Lecha Wałęsy.


 Toruń to najbardziej "średniowieczne" z dużych miast polskich. Miasto o XIII-wiecznym rodowodzie, ze wspaniałymi budowlami sakralnymi, ze stylowymi gotyckimi kamienicami, spichrzami a przede wszystkim z XIV-wiecznym ratuszem staromiejskim, pełniącym funkcje magistrackie, sądowe i handlowe. Miejsce związane z działalnością twórcy teorii heliocentrycznej - Mikołaja Kopernika.


 Wrocław, stolica Dolnego Śląska, jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Położone nad rzeką Odrą, poprzecinane jej licznymi dopływami i kanałami, posiada 12 wysp i ponad sto mostów. Czasy wczesnego średniowiecza przypomina Ostrów Tumski z najpiękniejszym w Europie zespołem architektury sakralnej. Ratusz zaliczany jest do najwspanialszych budowli gotyckich w Europie Środkowej a Aula Leopoldyńska Uniwersytetu Wrocławskiego to jedno z najpiękniejszych w Polsce barokowych wnętrz. Na terenie miasta znajduje się obiekt wpiany na listę UNESCO - Hala Stulecia.

 Poznań - jedno z najstarszych i największych polskich miast, położone nad rzeką Wartą, między Berlinem i Warszawą, lecz od stolicy Niemiec dzieli je mniejsza odległość. Stolica Wielkopolski, województwa wielkopolskiego i archidiecezji poznańskiej. Uznawany za kolebkę narodzin państwa polskiego. W przeszłości Poznań pełnił rolę stolicy państwa i siedziby władców. Piąte pod względem ludności miasto w Polsce. Bardzo ważny węzeł drogowy i kolejowy w kraju. W mieście znajduje się port lotniczy Ławica o znaczeniu międzynarodowym.

 Sandomierz
Sandomierz należy do najstarszych miejscowości w Polsce a zarazem do jednej z bardziej urokliwych. Zachowały się tu ślady długiej tradycji miasta, liczne zabytki: zespół architektoniczno-krajobrazowy Starego Miasta - zachowany układ urbanistyczny miasta z drugiej połowy XIV wieku; gotycka brama wjazdowa do miasta; liczne kamienice mieszczańskie. W Sandomierzu znajdują się ciekwe podziemia tzw. składy kupieckie z XVII w. ciągnące się pod kamieniczkami (długości ok 500 m).

 Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny jest położony na prawym brzegu Wisły.Kazimierz Dolny z uwagi na atrakcyjne położenie, bogatą historię, niepowtarzalny krajobraz ze średniowiecznym układem urbanistycznym, wspaniałą architekturą i dobre warunki klimatyczne - jest znany w kraju i na świecie jako miejscowość o wybitnych walorach turystyczno - wypoczynkowych.


 Lublin
Lublin to bez wątpienia stolica wschodniej części Polski. Lublin jest jednym z najstarszych miast Polski, dzięki czemu można znaleźć tu pamiątki z wszystkich epok. Niezwykle cenne są bizantyjskie malowidła z roku 1418 w gotyckiej kaplicy znajdującej się na dziedzińcu zamku. Warty odwiedzenia jest cały kompleks Zamku Lubelskiego z kościołem św. Trójcy oraz potężnym renesansowym donżonem - wieżą ostatniej obrony. W pobliżu zamku usytuowane są dawne zabudowania szpitala św. Łazarza i kościół św. Wojciecha. Drugim architektonicznym symbolem miasta jest Brama Krakowska, w której zlokalizowane jest Muzeum Historii Miasta Lublina.

 Kalisz
Jedno z najstarszych miast w Polsce. Najeażniejsze zapytki to: gotycki kościół katedralny z XIII w (trzynawowy, bazylikowy z neogotycką wieżą i kaplicą); Wczesnogotycki kościół św. Stanisława z 1257 r.; Ratusz (siedziba władz miasta); Drewniany Kościół św. Wojciecha


 Gniezno
Miasto jest przede wszystkim kojarzone z pierwszą stolicą naszego kraju. Założycielem miasta jest według bardzo rozpowszechnionej legendy jeden z braci Lech. Tutaj odbył się słynny zjazd gnieźnieński w 1000 roku. W archikatedrze gnieźnieńskiej znajduje się relikwiarz św. Wojciecha pokryty srebrem. Bezcenne są również drzwi, na których widoczne są różne sceny w tym najważniejsza czyli wykupienie zwłok św Wojciecha. Gniezno to przede wszystkim zabytkowa zabudowa miasta z jej urokliwymi kamieniczkami i uliczkami.

 Wadowice
Miasto obfitujące w wiele atrakcji turystycznych o charakterze kulturowym, religijnym i przyrodniczym. Magnesem przyciągającym największe rzesze gości są walory związane z miejscami kultu religijnego oraz życia Ojca świętego – Jana Pawła II.Tu urodził się i spędził dzieciństwo papież Jan Paweł II, postać znana i ceniona na całym świecie.Można tu zobaczyć miejsca upamiętniające życie Karola Wojtyły oraz odwiedzane przez niego później, już jako papieża. Wadowice są znane również z licznych zabytków architektonicznych o charakterze sakralnym, z których do największych należą: Bazylika p.w. Ofiarowania NMP, Klasztor OO. Karmelitów Bosych – Sanktuarium św. Józefa, Klasztor Zgromadzenia Sióstr Św. Rodziny z Nazaretu, Klasztor Księży Pallotynów.

 Szklarska Poręba
Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Miasto jest doskonałym punktem wypadowym wycieczek w głąb polskich i czeskich Karkonoszy i Gór Izerskich. jest ośrodkiem sportów zimowych, gdyż pokrywa śnieżna zalega tu średnio przez 110 dni w roku.

 Frombork
Główne atrakcje turystyczne miasta: katedra Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja (XIV w.).W pałacu biskupów warmińskich z XVI w., który sąsiaduje z katedrą, urządzono muzeum poświęcone pamięci Mikołaja Kopernika (1473-1543) - wielki astronom mieszkał we Fromborku, z drobnymi przerwami, od 1510 r. aż do śmierci. We Fromborku odbywa się corocznie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej.
 

 
 
   Strona główna    O nas    Info    Kontakt           
 Head office :  Branch office :  Branch office :
40-527 Katowice ul Gawronów 20
 tel. 0048 32 205 38 30; fax 0048 32 205 38 28

00-102 Warszawa ul. Marszalkowska 111a
incoming@ave-polonia.eu ; ave@ave-polonia.eu

31-462 Kraków ul. Pilotów 24
info@ave-polonia.eu ; groups@ave-polonia.eu