HTML structure doesn't match the regular expression. Ave Polonia - Touroperator
r;
  Wed 2020-02-19
  -
  -
 Proponowane szlaki
  Dziedzictwo kulturowe
  Szlaki weekendowe
  Pielgrzymki
  SPA i wellness
  Turystyka aktywna
  Szlak żydowski
  Zamki i pałace
  Shopping
  Kuchnia polska
  PL i inne kraje
  Turystyka biznesowa
  TOP 10
  Atrakcje w Polsce
  Zakwaterowanie
  Restauracje
  Ubezpieczenie
  Przewodnicy
  Transport
  Bilety

  Info o Polsce
  Kalendarz wydarzeń
  Mapa Polski
  Praca
   Newsletter


 
Untitled Document
Najbardziej znane sanktuaria

Miejsca kultu religijnego, znane nie tylko w Polsce.

 Licheń
Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej
Jedno z większych sanktuariów maryjnych w Polsce, prowadzone przez księży marianów. Słynący z cudów wizerunek Matki Bożej Licheńskiej znajduje się w głównym ołtarzu bazyliki mniejszej w Licheniu. Pochodzi z drugiej połowy XVIII w. Nieznany malarz na cienkiej, modrzewiowej desce przedstawił pełną smutku Najświętszą Maryję Pannę, spoglądającą na rozpostartego na Jej piersiach orła białego w koronie. Obraz przeznaczony był najpierw do prywatnych modlitw, szybko stał się jednak obiektem kultu. Decyzją Episkopatu Polski został koronowany 15 sierpnia 1967 r.

 Częstochowa
Jasna Góra (łac. Clarus Mons)
Z espół klasztorny zakonu paulinów w Częstochowie. Jest jednym z najważniejszych miejsc kultu maryjnego. Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem pochodzący z Bełza, w którym od XV wieku w katolicyzmie, szczególnie polskim, Maryja czczona jest jako Matka Boża Królowa Polski.

 Łagiewniki
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Związane z życiem i działalnością św. Faustyny Kowalskiej, propagatorki kultu Bożego Miłosierdzia. Od lat 40. XX w., miejsce pielgrzymek związanych z obecnością słynącego łaskami obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu Faustyny Kowalskiej.
 Święta Lipka
"Częstochową Północy"
To niewielka mazurska miejscowość, znana już od XV wieku, jako miejsce licznych pielgrzymek. Co roku, ponad 100 tys. turystów odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne. To także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Na szczególną uwagę zasługują bogato zdobione organy o wspaniałym brzmieniu.


 Kalwaria Zebrzydowska
kalwaryjski park pielgrzymkowy
jako zabytkowy zespół architektoniczno-krajobrazowy i pielgrzymkowy. Bazylika, Klasztor OO. Bernardynów i droga pielgrzymkowa jest unikalną wartością kulturową i przyrodniczą. Jako jedyna na świecie kalwaria, a jest ich w całej Europie ponad tysiąc, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO pod nazwą "Krajobrazowy Zespół Manierystyczny Parku w Kalwarii Zebrzydowskiej".


 Góra Świętej Anny
sanktuarium Dolnego Śląska
Stoi tu zespół klasztorny franciszkanów z dziedzińcem otoczonym krużgankami tzw. Rajski Plac, a w gotyckim kościele św. Anny znajduje się cudowna figura św. Anny Samotrzeć. Góra świętej Anny była miejscem bitew w czasie powstania śląskiego w roku 1921, co upamiętnia monumentalny Pomnik Czynu Powstańczego.


 Zakopane-Krzeptówki
kościół Matki Bożej Fatimskiej
znajdują się na przeciw Krzyża na Giewoncie z pięknym widokiem na panoramę Tatr. W tym to miejscu został wybudowany kościół Matki Bożej Fatimskiej Votum wdzięczności za uratowane życie Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 r. Niepokalanów
sanktuarium Gród Maryi
Niepokalanów stanowi ważne centrum pielgrzymkowe w Polsce centralnej. Miejsce działalności franciszkanina świętego o.Maksymiliana Marii Kolbego. W Niepokalanowie znajduje się bazylika, Muzeum Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Centrala Narodowa Rycerstwa Niepokalanej, Wydawnictwo Ojców Franciszkanów, wydające m. in. Rycerza Niepokalanej, siedziba Radia Niepokalanów i klasztor franciszkanów.

 Gietrzwałd
miejsce objawień NMP
Niepokalanów stanowi ważne centrum pielgrzymkowe w Polsce centralnej. Miejsce działalności franciszkanina świętego o.Maksymiliana Marii Kolbego. W Niepokalanowie znajduje się bazylika, Muzeum Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Centrala Narodowa Rycerstwa Niepokalanej, Wydawnictwo Ojców Franciszkanów, wydające m. in. Rycerza Niepokalanej, siedziba Radia Niepokalanów i klasztor franciszkanów.


 Ludźmierz
Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej
Sanktuarium w Ludźmierzu to sanktuarium maryjne z figurką Matki Boskiej Ludźmierskiej, nazywanej Gaździną Podhala.Jest to religijne centrum Podhala oraz stanowi cel wielu pielgrzymek. Sam kult Matki Boskiej najpierw w Ludźmierzu, a potem w Szczyrzycu wiąże się z regułą zakonną cystersów, dla których szczególna cześć oddawana Matce Bożej i jej rozpowszechnianie jest jednym z głównych zadań zgromadzenia.Figura matki Boskiej Ludźmierskiej liczy prawdopodobnie 600 lat.


 

 
 
   Strona główna    O nas    Info    Kontakt           
 Head office :  Branch office :  Branch office :
40-527 Katowice ul Gawronów 20
 tel. 0048 32 205 38 30; fax 0048 32 205 38 28

00-102 Warszawa ul. Marszalkowska 111a
incoming@ave-polonia.eu ; ave@ave-polonia.eu

31-462 Kraków ul. Pilotów 24
info@ave-polonia.eu ; groups@ave-polonia.eu